Upoznajte FIPUlab tim.
AI, Machine Learning, Deep Learning, Computer Vision, Object Recognition
Goran Oreški je od 2019. godine docent na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, gdje predaje kolegije vezane uz programiranje i umjetnu inteligenciju. Njegov znanstveni rad fokusiran je na sustave umjetne inteligencije, a objavio je brojne radove te je sudjelovao na međunarodnim konferencijama. Tijekom studija je studirao na Karl-Franzes Sveučilištu u Grazu, Austrija u okviru međunarodne razmjene studenata. Diplomirao je 2010. godine, te upisao poslijediplomski doktorski studij na Fakultetu organizacije i informatike 2013. godine., koji je završio 2016. godine. Od 2022. godine vodi laboratorij na Fakultetu informatike i dobitnik je više znanstvenih nagrada i priznanja.
Business Process Management, Simulation Modelling, Digital Process Automation
Darko Etinger izvanredni je profesor i dekan Fakulteta informatike na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli. Njegova istraživačka područja uključuju upravljanje poslovnim procesima (BPM), dubinsku analizu procesa (process mining), upravljanje digitalnim tehnologijama u poslovnim sustavima, te modeliranje i simulaciju. Objavio je brojne znanstvene radove u ovim područjima i sudjelovao na međunarodnim znanstvenim konferencijama. Kao nositelj kolegija, predaje predmete IT Management, Upravljanje poslovnim procesima, Poslovni informacijski sustavi, Modeliranje i simulacije. Od 2021. godine preuzeo je funkciju dekana Fakulteta informatike u Puli te je aktivan član nekoliko profesionalnih organizacija, uključujući IEEE, ACM i Hrvatsko društvo za operacijska istraživanja (HDOI). Član je radne skupine na projektu e-Sveučilišta. Svojim radom pridonosi razvoju informatike i povezanih znanstvenih disciplina kako u obrazovnom tako i u istraživačkom kontekstu.
Distributed Computing, Model-driven Development, Performance Engineering, Natural Language Processing
Nikola Tanković docent je na Fakultetu informatike u Puli te od 2016. godine sudjeluje kao istraživač u znanstvenim projektima Programski sustavi u evoluciji. Diplomirao je i doktorirao u polju računarstva na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu elektrotehnike i računarstva 2009., odnosno 2017. godine kada je obranio temu doktorskog rada “Optimiranje konfiguracije informacijskoga sustava u oblaku sukladno sporazumu o razini usluge“. Od 2009. do 2014. zaposlen je u organizaciji Superius d.o.o. kao programski inženjer gdje 2015. postaje tehnički direktor. Istraživački interesi uključuju modeliranje i optimiranje radnih karakteristika programskih sustava. Član je odbora za informatizaciju Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.
AI, Computer Vision, Object Recognition, Evolutionary Computation
Ivan Lorencin je docent na Fakultetu informatike Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Izabran je u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika u području elektrotehnike, strojarstva i računarstva te je urednik časopisa “Mathematics“. Autor je i suautor preko 90 znanstvenih radova, od kojih se 31 nalazi u časopisima koji spadaju u prvu i drugu kvartilu. Na Sveučilištu u Rijeci sudjeluje kao voditelj i suradnik na brojnim znanstvenim projektima, a 2022. godine završio je poslijediplomski doktorski studij s disertacijom pod naslovom “Inteligentni sustav za dijagnostiku karcinoma mokraćnog mjehura“ na Tehničkom fakultetu sveučilišta u Rijeci.
AI, Peer-To-Peer Networks, Applied Artificial Intelligence, Blockchain
Robert Šajina je doktorant na Fakultetu informatike i digitalnih tehnologija u Rijeci te trenutno radi kao asistent na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli. Njegovi istraživački interesi uključuju primijenjenu umjetnu inteligenciju u peer-to-peer mrežama i blockchain tehnologijama.
AI, Pattern Recognition, Deep Learning, Tracking, Time Series Analysis
Romeo Šajina je doktorand na Fakultetu informatike i digitalnih tehnologija u Rijeci i zaposlen je kao asistent na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli. Njegova istraživanja su usmjerena na primjenu umjetne inteligencije u računalnom vidu i analizu viševarijantnih vremenskih serija.
AI, Backend Development, Natural Language Processing, Model-Driven Development
Luka Blašković je asistent u nastavi na Fakultetu informatike u Puli. Njegova područja interesa uključuju razvoj web aplikacija, video igara i primjenu umjetne inteligencije u području obrade prirodnog jezika. Objavio je nekoliko znanstvenih radova iz područja Interakcije čovjeka i računala (HCI) i sudjelovao na međunardnoj konferenciji MIPRO23.
Web Development, UI/UX Design, Game Development
Alesandro Žužić je je asistent u nastavi na Fakultetu informatike u Puli. Njegova područja interesa uključuju razvoj web aplikacija i video igara. Objavio je nekoliko znanstvenih radova iz područja Interakcije čovjeka i računala (HCI) te sudjeluje na konferenciji SISY23.
Fakultet informatike u Puli surađuje s brojnim domaćim i međunarodnim tvrtkama. Zahvaljujući ovim partnerstvima, naši studenti imaju priliku raditi na stvarnim projektima i rješavati aktualne izazove u industriji te stjecati vrijedno iskustvo.
Alumni su bivši članovi FIPUlab tima koji su svojim radom i zalaganjem doprinijeli razvoju laboratorija.
Zahvaljujemo se svim bivšim članovima na suradnji i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu!
Pridružite se našem timu i uključite se na zanimljive projekte.
Pozivamo vas da se pridružite projektu AI.Shuttle — razvoju autonomnog vozila baziranog na JetBot platformi! Ovo je prilika da u timovima radite na stvaranju modela za autonomno vozilo i sudjelujete u natjecanju koje će testirati vaša rješenja na lokalnoj stazi. Cilj natjecanja je postići najbrži krug pomoću vašeg modela.
Saznaj više