Trenutni članovi

Upoznajte FIPUlab tim.

izv. prof. dr. sc.Goran Oreški

izv. prof. dr. sc. Goran Oreški

AI, Machine Learning, Deep Learning, Computer Vision, Object Recognition

Goran Oreški je od 2019. godine docent na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, gdje predaje kolegije vezane uz programiranje i umjetnu inteligenciju. Njegov znanstveni rad fokusiran je na sustave umjetne inteligencije, a objavio je brojne radove te je sudjelovao na međunarodnim konferencijama. Tijekom studija je studirao na Karl-Franzes Sveučilištu u Grazu, Austrija u okviru međunarodne razmjene studenata. Diplomirao je 2010. godine, te upisao poslijediplomski doktorski studij na Fakultetu organizacije i informatike 2013. godine., koji je završio 2016. godine. Od 2022. godine vodi laboratorij na Fakultetu informatike i dobitnik je više znanstvenih nagrada i priznanja.

izv. prof. dr. sc.Darko Etinger

izv. prof. dr. sc. Darko Etinger

Business Process Management, Simulation Modelling, Digital Process Automation

Darko Etinger izvanredni je profesor i dekan Fakulteta informatike na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli. Njegova istraživačka područja uključuju upravljanje poslovnim procesima (BPM), dubinsku analizu procesa (process mining), upravljanje digitalnim tehnologijama u poslovnim sustavima, te modeliranje i simulaciju. Objavio je brojne znanstvene radove u ovim područjima i sudjelovao na međunarodnim znanstvenim konferencijama. Kao nositelj kolegija, predaje predmete IT Management, Upravljanje poslovnim procesima, Poslovni informacijski sustavi, Modeliranje i simulacije. Od 2021. godine preuzeo je funkciju dekana Fakulteta informatike u Puli te je aktivan član nekoliko profesionalnih organizacija, uključujući IEEE, ACM i Hrvatsko društvo za operacijska istraživanja (HDOI). Član je radne skupine na projektu e-Sveučilišta. Svojim radom pridonosi razvoju informatike i povezanih znanstvenih disciplina kako u obrazovnom tako i u istraživačkom kontekstu.

doc. dr. sc.Nikola Tanković

doc. dr. sc. Nikola Tanković

Distributed Computing, Model-driven Development, Performance Engineering, Natural Language Processing

Nikola Tanković docent je na Fakultetu informatike u Puli te od 2016. godine sudjeluje kao istraživač u znanstvenim projektima Programski sustavi u evoluciji. Diplomirao je i doktorirao u polju računarstva na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu elektrotehnike i računarstva 2009., odnosno 2017. godine kada je obranio temu doktorskog rada “Optimiranje konfiguracije informacijskoga sustava u oblaku sukladno sporazumu o razini usluge“. Od 2009. do 2014. zaposlen je u organizaciji Superius d.o.o. kao programski inženjer gdje 2015. postaje tehnički direktor. Istraživački interesi uključuju modeliranje i optimiranje radnih karakteristika programskih sustava. Član je odbora za informatizaciju Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.

doc. dr. sc.Ivan Lorencin

doc. dr. sc. Ivan Lorencin

AI, Computer Vision, Object Recognition, Evolutionary Computation

Ivan Lorencin je docent na Fakultetu informatike Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Izabran je u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika u području elektrotehnike, strojarstva i računarstva te je urednik časopisa “Mathematics“. Autor je i suautor preko 90 znanstvenih radova, od kojih se 31 nalazi u časopisima koji spadaju u prvu i drugu kvartilu. Na Sveučilištu u Rijeci sudjeluje kao voditelj i suradnik na brojnim znanstvenim projektima, a 2022. godine završio je poslijediplomski doktorski studij s disertacijom pod naslovom “Inteligentni sustav za dijagnostiku karcinoma mokraćnog mjehura“ na Tehničkom fakultetu sveučilišta u Rijeci.

mag. inf.Robert Šajina

Robert Šajina, mag. inf.

AI, Peer-To-Peer Networks, Applied Artificial Intelligence, Blockchain

Robert Šajina je doktorant na Fakultetu informatike i digitalnih tehnologija u Rijeci te trenutno radi kao asistent na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli. Njegovi istraživački interesi uključuju primijenjenu umjetnu inteligenciju u peer-to-peer mrežama i blockchain tehnologijama.

mag. inf.Romeo Šajina

Romeo Šajina, mag. inf.

AI, Pattern Recognition, Deep Learning, Tracking, Time Series Analysis

Romeo Šajina je doktorand na Fakultetu informatike i digitalnih tehnologija u Rijeci i zaposlen je kao asistent na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli. Njegova istraživanja su usmjerena na primjenu umjetne inteligencije u računalnom vidu i analizu viševarijantnih vremenskih serija.

mag. inf.Luka Blašković

Luka Blašković, mag. inf.

AI, Backend Development, Natural Language Processing, Model-Driven Development

Luka Blašković je asistent u nastavi na Fakultetu informatike u Puli. Njegova područja interesa uključuju razvoj web aplikacija, video igara i primjenu umjetne inteligencije u području obrade prirodnog jezika. Objavio je nekoliko znanstvenih radova iz područja Interakcije čovjeka i računala (HCI) i sudjelovao na međunardnoj konferenciji MIPRO23.

mag. inf.Alesandro Žužić

Alesandro Žužić, mag. inf.

Web Development, UI/UX Design, Game Development

Alesandro Žužić je je asistent u nastavi na Fakultetu informatike u Puli. Njegova područja interesa uključuju razvoj web aplikacija i video igara. Objavio je nekoliko znanstvenih radova iz područja Interakcije čovjeka i računala (HCI) te sudjeluje na konferenciji SISY23.

Partneri

Fakultet informatike u Puli surađuje s brojnim domaćim i međunarodnim tvrtkama. Zahvaljujući ovim partnerstvima, naši studenti imaju priliku raditi na stvarnim projektima i rješavati aktualne izazove u industriji te stjecati vrijedno iskustvo.

Alumni

Alumni su bivši članovi FIPUlab tima koji su svojim radom i zalaganjem doprinijeli razvoju laboratorija.

FIPUlab Pula kontaktirajte nas za suradnjuKontaktirajte Fakultet informatike u Puli za poslovnu suradnju

Zahvaljujemo se svim bivšim članovima na suradnji i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu!

Simon Aničić

Lucija Babić

Luka Brodarič

Alan Bubalo

Luka Grubeša

Josip Tomo Licardo

Stjepan Markovčić

Srđan Daniel Simić

Lucijan Tin Udovičić

Lucija Vareško

Otvorene pozicije

Pridružite se našem timu i uključite se na zanimljive projekte.

AI Computer Vision

Rad na projektu AI.Shuttle

Pozivamo vas da se pridružite projektu AI.Shuttle — razvoju autonomnog vozila baziranog na JetBot platformi! Ovo je prilika da u timovima radite na stvaranju modela za autonomno vozilo i sudjelujete u natjecanju koje će testirati vaša rješenja na lokalnoj stazi. Cilj natjecanja je postići najbrži krug pomoću vašeg modela.

Saznaj više